Rasedus 06.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure: kuna päevad on juba paar päeva hiljaks jäänud,
kas on siis võimalik et ma olen rase? Mul on ka mõned küsimused:
1. Kas rasedust tehakse kindlaks vereproovi abil?
2. Kui palju maksab abordi tegemine? (olen kuulnud, et pidi päris valus
olema-vastab tõele?)
3. Kui jäädakse rasedaks, siis lõpeb ka menstruatsioon, kui, kas siis lõpeb
ka valge voolus tupest?
4. Kui palju maksavad rasedustestid?
5. Peale mitmendat nädalat ei saa enam aborti teha?
6. Kas beebipille saab osta retseptiga või võin ka minna apteeki ja küsida sealt lihtsalt midagi?

Ettetänades Genely

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Genely.
Kui Teie menstruatsioon ei tule oodatud ajal ja Te ei ole kasutanud rasedusvastaseid vahendeid, on võimalik et olete rasestunud. Tehke hommikusest uriinist rasedustest.
1.Rasedust saab kindlaks teha määrates rasedushormooni nii verest kui uriinist
2.Riiklikus haiglas 386.40. Emakakaela avamine ja emakaõõne abrasioon on valuline protseduur, kuid tavaliselt tehakse see intravenoosse narkoosiga
3. ei lõppe
4. hinnad on erinevad, täpse vastuse saate apteegist (alates umbes 25-35 kroonist)
5.Eestis saab rasedust katkestada naise soovil kuni maksimaalselt 11 täisnädalat (arvestatakse viimasest menstruatsioonist)
6.pillid on retseptiravim
Tervitades Aire Sekavin