varajane rasedus 22.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Loen huviga küsimusi ja vastuseid raseduse teemadel, kuna proovime abikaasaga teist kuud rasedaks jääda. Vastustest on tihtipeale läbi jooksnud soovitus teha test alles 36. päeval. Siit küsimus, kas on võimalik, et enne tehtud test vöib ebatäpne olla? Näiteks kui teha test 32. päeval, viljastumine toimus aga vähem kui kaks nädalat tagasi ja vastavate hormoonide tase ei ole veel nii kõrge, et näitaks testis ära. Või soovitate ka sellepärast oodata, et sellises vanuses võib rasedus väga tihti katkeda ja nii säästaksime ennast. Mul endal on täna 32. päev, ei kannatanud oodata ja tegin hommikul testi (Biocard), mis oli negatiivne. Kas võin nüüd täie kindlusega päevi oodata ja oma 25-ndal sünnal kahe päeva pärast alkoholi tarbida? Ette tänades, Tiiu

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Enne 36. päeva tehtud rasedustest võib olla valenegatiivne väikese raseduse ja madala kooriongonadotropiini tõttu..
2. Kogu maailmas loetakse menstruatsiooni peetuseks alates 36. m.ts.päevast. Kui siis on rasedustest negatiivne, vajate menstruatsioonitsükli häire ravi, eriti, kui soovite rasestuda.
35-päevane m.tsükkel loetakse normiks.