spiraal ja raseduse kulg 20.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Rasestusin spiraaliga. Olen veidi hirmul, et kuidas spiraal lapsele mõjub. Arst teavitas mind, et vahel esineb spiraaliga katkemisi. Kuid kas võib olla spiraalil mõju ka loote arengule -st.tekitada väärarenguid jms.?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Spiraal ei tekita väärarenguid. Tavaliselt jääb ta kestadeväliselt väljapoole lootepõit.
Ultraheliuuringul saab täpsustada spiraali ja lootepõie asukohta ning otsustada väljutamise suhtes. Tavaliselt tuleks spiraal ettevaatlikult väljutada, et vähendada põletike riski. Vahel on aga tark spiraal jätta, kui on kahtlusi katkemise riski tõusule. Naistearst saabki seda otsustada peale ultraheliuuringuid.
Naistearst G.Litter