Kuidas tehakse jne. veretesti. 16.07.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, palun öelge kus ja kuidas tehakse vereanalüüsi, et teha kindlaks rasedust. Kuidas see protsed. välja näeb ja palju see maksab ning kas tulemusi näeb kohe.
Arvan, et olen rase, aga ei jõua seda 14. päeva oodata, et teha rasedustesti ja olen kunagi saanud ka vale tulemuse ehk siis ei olnud rase, kuigi testitibal oli kaks nõrka kriipsu.

Ette tänades,
Jään Teie vastust ootama.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Verest tehtud analüüs rasedushormoonile on väga kindel ja tulemus on positiivne alates 7-10 päevasest rasedusest.Seda määrab teile günekoloog, saatekirjaga lähete protseduuride tuppa kus veeniverest analüüs võetakse. Oleneb asutusest, kuidenamikes on võimalik teada saada 2 h möödudes. Erakliinikutes hinnaks on 60-100 krooni(haigekassa olemasolul), riigi asutuses ei maksa midagi, seal on aga järjekorrad ja te ei pruugi kohe saada.DR Kadastik