rasestumine 30.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 26aastane naine, kaalun 46 kg ning pikkuseks 1, 63cm. Juba ligi aasta pole ma võtnud antibeebipille, kuna suhtume abikaasaga lapsesaamisesse positiivselt.
Aasta tagasi avastati mul krooniline neeruvaagnapõletik, mis haiglas välja raviti. Samuti on mul ravitud klamüüdiat. Kollitab mind aga mingisugune streptokokk munasarjades (arst on öelnud, et selliste asjade puhul ei tea, kust ja millest see tuleb), mida viimase aasta jooksul juba kahel korral penitsiliini abil ära aetud on.
Tahtsin jõuda aga selleni, et möödunud tabletivaba aasta jooksul ma rasestunud pole. Pole tegelikult ka sihikindlalt üritanud (st pole teinud ovulatsiooniteste, et just õigel ajal katsetada), sest suhtume abikaasaga mõlemad nii, et küll laps teab, millal tal õige aeg tulla on.
Samas ma juba natuke ka muretsen, sest vahekorras oleme piisavalt sageli, et võimalus rasestumiseks oleks olemas olnud.
Peale talvist läbivaatust (ultraheli) arvas arst, et ovulatsioon mul toimub ja ka menstruatsioon on üsnagi korrapärane.
Seega olen natuke segaduses, sest ühest küljest arvan, et juhul kui see, et ma pole rasestunud on seotud mingi tervisehädaga, siis oleks hea kui mind (ja hiljem ka abikaasat) hakatakse võimalikult varakult uurima/ravima. Teisalt jälle mõtlen, et pole mõtet pabistada ja võin rahulikult veel kasvõi aastakese oodata.
Mida Te soovitate teha?

Tervitades,
Helle

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Arvestades sellega, et olete siiski 1 aasta vabalt suguelu elanud ja rasestunud te pole, lisaks on diagnoositud klamüüdiat, mis annab kõhusiseseid liited just munajuhadel, siis ikkagi soovitaks peale täpsemaid hgormoonuuringuid ja mehe sperma uuringu laparoskoopia. Sel juhul saab kindlalt teada, kas on munajuhade poolselt probleeme, kuna põletikuline anamnees on teil ju olemas.Lugupidamisega dr.Kadastik