antidepressandid,ärevushood,rasedus. 12.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kas on tösi,et raseduse ajal löövad välja köik läbi põetud haigused ja hormoonid on nii sassis,et paljud asjad ei allu ravile? Mul käivad imelikud hood
lähen ülekere kuumaks, süda hakkab kloppima ja lähen näost punaseks ilma mingi põhjusetta. Kas ma peaks jälle hakkama võtma antitepressante (olen neid varem tarvitanud ja need mõjusid rahustavalt hoogusid ei olnud). Olen 27 aastat vana ja 33. nädalat rase. Kas rasedatele on ettenähtud teised ravimid või võin neid samu tarvitada? Kuidas ravimid võiks mõjuda lapsele?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Rasedus ei ole haigus, küll aga on hormonaalne foon muutunud.
Esmaselt konsulteerige oma raviarstiga. Kui jääte hätta, siis psühhiaatriga.
Rase võib ravimeid tarvitada vaid arsti ettekirjutusel . Arst saab alati kontrollida, millised ravimid on rasedale lubatud.
Naistearst G.Litter