peetus 31.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

kui 5-nädalane rasedus peetub ja arsti juurde minekuni on veel aega, aga närv arvatagi nii kaua vastu ei pea, siis kas rasedustest ütleb ja kuna ütleb, et enam ei ole rase?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kuidas on tõestatud raseduse peetus?
Kui selline diagnoos on püstitatud, vajate emaka õõne kirurgilist puhastust, et vältida emaka õõne põletikku (surnud rasedusest ja peetunud verest, mis on ideaalne sööde mikroobidele) ja hilisemat viljatust.
Rasedustest võib positiivseks jääda isegi mõni aeg peale puhastust. See sõltub hormoonidest.
Harva võib rasedus "imenduda", naistearst otsustab, milline on ravitaktika.
Naistearst G.Litter