Rasedus ja kodukeemia 20.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Kui ohtlik on rasedusele kodukeemia?Nõusid pesen nõudepesuvahendiga,kuid pole veel pähe tulnud,et võiks kindaid kasutada.Kuid,kui koristan vannituba,pliiti,ahju,pesen aknaid.on ju tegemist päris tugevalt lõhnavate ja tugevatoimeliste keemiliste ainetega.Kas see võib olla lootele kahjulik?
Mul küll juba 7 kuu,aga alles nüüd hakkasin sellele mõtlema,kuna vannituba koristades hakkas paha olla.
Teine küsimus ka veel ja see on juuste värvimise kohta.Mu juuksur ütleb,et heledate triipude tegemine juustesse ei mõju lootele halvasti,kuid seal ju ka keemiaga tegu.Kas see on siis kahjulik või mitte?

Murelik tulevane ema.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud murelik tulevane ema!
Kui vana Te olete? Mitmes rasedus Teil on?
Teie mure on mõistetav ja esineb tõenäoliselt enamikel lapseootel naistel.
Mida suurem on loode, seda vähem mõjutavad teda kahjulikud faktorid.
1) Te võite teha kõiki kodutöid enesetunde järgi. Kodukeemia ei ole lootele kahjulik, kui kasutada õigesti.
Teil on õigus, looduslähedane eluviis, mis oli ka vanadel eestlastel, on õigem ja tervisele ohutum.
Allergiaprobleemid on 21.sajandi probleem.
2) juuste osaline värvimine ei kahjusta loodet
Valige Teile sobiv elukvaliteet.
Ideaalne on looduslähedane ja paikne toit ja võimalikult vähem keemiat.
Naistearst G.Litter