Veresegune voolus raseduse ajal 19.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen umbes 3.näd.rase. Algas pruunikas voolus. Kolm kuud tagasi oli raseduse katkemine. Avastati ureaplasma. Sain antibiootikumi kuuri,ka abikaasa sai. Kardan raseduse katkemist. Mida annab teha,et raseduse katkemist ära hoida? Kas ureaplasmat saab ravida raseduse ajal? Kas katkemist on võimalik ära hoida, kui voolus on alanud? Külastan kindlasti ka arsti, kuid soovin siiski vastust ka teilt!
Teid ette tänades Kätlin
Nb! Voolus ei ole tugev.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kätlin!
Kui vana Te olete?
Mitu rasedust on Teil elu jooksul olnud ja kuidas need lõppesid?
Kõige sagedasemad raseduse katkemise põhjused kuni 11.rasedusnädalani on viirusinfektsioonid, mis võivad põhjustada ka väärarendeid, n.südamerikked jm.
1) menstruatsiooni peetust loetakse kogu maailmas viimase menstruatsiooni 36.päevast, mil tuleb teha hommikusest uriinist rasedustest
2) on vaja selgitada raseduse katkemise põhjus ja ravida tõenduspõhiselt
3) raseduse ajal on võimalik ravida kõike, mis on arstlikult põhjendatud, valitakse rasedale sobivad ravimid
4) kuni 11.nädalani raseduse säilitamist agressiivse taktikaga ei kasutata arenenud riikides, kuna risk kromosoomi- ja geenihäiretele on väga kõrge.
Kuidas vastaksite küsimusele. "Kas olete valmis sünnitama väärarendiga last ja ta üles kasvatama?"
Soovitused:
-enne planeeritavat rasedust tuleks teha vajalikud terviseuuringud, et vähendada riske, uriinid, vered, viiruste an., põletike analüüsid jm.
-kui m.peetuse 36.päeval on rasedustest positiivne, tuleb koheselt reserveerida aeg naistearsti vastuvõtule
-säilitage hingerahu, ostke apteegist rasedale sobiv rahustav tee
-80% sõltub vaid Teist ja Teie organismist
Tähtsaim on psüühiline ja füüsiline rahu.
Naistearst G.Litter