veritsus raseduse ajal 15.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Raseduse ajal hakkas mul veritsema,arst ultrahelist täpselt ei saanud aru kas rasedus on katkemas või on mul alles väike rasedus,et alles jäin rasedaks.Kuid nüüd enam verd ei voola ja kui ta viimati ultraheli vaatas nägi ta ilusat muna seal nagu ta ütles.
Varsti lähen jälle arsti juurde.Kas mul on ültse lootust,et rasedusega on kõik korras.Ja kas puhastus on väga valus ja sama jube nagu abort.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Alati on lootust, et rasedusega on kõik korras.
Soovitused:
-jälgige ome kaebusi ja kirjeldage neid raviarstile; olulised on veresegune voolus või veritsus, alakõhuvalu jm.
-kui Teil on eelpool nimetatud kaebused, siis hoiduge vahekorrast, füüsilisest pingutusest, säilitage hingerahu
Emakaõõne puhastus peale raseduse iseeneslikku katkemist on vajalik teostada, et emaka õõnde ei jääks osiseid, mille tagajärjel võib tekkida põletik ja ka viljatus. Abrasioon on ka esmaabi emakaverejooksu peatamiseks. Kõik valulikud protseduurid teostatakse kaasajal narkoosis.
Naistearst G.Litter