Suitsetamine ja loode 12.05.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Planeerime abikaasaga last, aga huvitab üks küsimus. Mul on astma, mis on olnud juba väga väikesest peale. Kui tõenäoline on, et lapsele ka astma tuleb. Ja kui palju mõjutab loote arengut ja sündinud last, kui abikaasa (mees) suitsetab?! Ühesõnaga kui suurelt mõjutab abikaasa suitsetamine astma teket lapsele?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Enne raseduse planerimist konsulteerige oma astmaravi arstiga (allergoloog). Rasestuda võite haiguse remissiooniperioodis. Kellelegi pole kasulik suitsetamine ega suitsuses ruumis viibimine.
Astma tekke põhjusi on kaasajal kümneid. Olulisim on immuunsuse ehk vasupanu langus kõigile tekitajatele.
Naistearst G.Litter