Rasedus ja pärmseen 06.06.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere!
Mind vaevab pärmseen juba 8 aastat vahelduva eduga. Olen 9 nädalat rase ja arst kirjutas välja Klotrimazoli. Infolehelt lugesin, et ei tohi raseduse ajal kasutada. Igaljuhul ma neid ei kasuta. Kas on mõni seenevastane ravim lootele ohutu? Kasutan ka intiimpesuvahendit iga päev.

Lgp.
Liina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Raseduse algul on parim Polygynax,klotrimazoli võib kasutada raseduse teisel poolel. Polygynax on ainus preparaat,mida võib kasutada raseduse algul,kuigi infol seisab ka seal,et ei ole soovitav. See on aga mõeldud toimeaine kohta hoopis teistes annustes, seega pole see kehtiv konkreetsele preparaadi doosile.