emakas 03.06.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Austatud dr.Litter.
Sünnitasin 8 kuud tagasi, kuid kahjuks ei olnud mahti sünnitusjärgset võimlemist teha kuna imik karjus vahetpidamata ja ma pidin koguaeg tema päralt olema. Nüüd on tulemus käes. Nimelt pesemise aeg avastasin, et tupest vajub midagi välja. Kas see on väljaveninud emakas ja kas seda on võimalik parandada võimlemise või hoopis lõikuse teel? Tunnen väga muret edasise vahekorra pärast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija !
Olete tubli, et muretsete oma tervise pärast. Võimlemisega pole kunagi hilja alustada, tähtis on järjepidevus. Tõenäoliselt on tegemist tupeseinaga. Kindlasti olete noor, peaksite kasutama kõiki võimalusi enne lõikust:
-hoidke kehakaal normis
-võimelge, liikuge igal võimalusel
-võimalusel ujuge vähemalt 2 korda nädalas (hea on vesivõimlemine)
-kasulik oleks liituda mõne võimlemisrühmaga vähemalt 2 korda nädalas
-on olemas spetsiaalsed vaagnapõhja- ja tupeseintele mõeldud harjutused
-on olemas Vagitrim tupekuulid
Vastuvõttudel õpetangi patsientidele harjutusi.
Naistearst Galina Litter,