pereprobleem 09.09.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

mure seisneb selles, et viimasel ajal on mehega olnud pidevalt nääklemist.
asi sai alguse sellest, et peale pikka lastega kodus olemist läksin taas tööle. sellega kaasnes aga see, et kodu jaok jääb vähem aega ja ka väsimus.
mehele aga ei mahu enam hinge, et miks kodus nii mõnigi asi tegemata on??
sellele, et ka tema võiks mind aidata vastatakse, et tema on mees ja ei peagi selliseid asju tegema.
ometi peale tööd teen perele söögi, pesen pesu ja nõud.
teen lapsega koolitööd ja sätin magama...
nooremad viin lasteaeda ja toon koju.
õhtuks olen nii väsinud, et vajun magama...
ja selle all kannatab meie voodelu.
asi on jõudnud juba nii kaugele, et magame eraldi tubades ja vaevu suhtleme ja kui midagi teemaks tulebki siis lõpeb see enamasti suure tüliga.
kole on mõelda kuidas see kõik lastele mõjub.
teinekord olen mõelnud ka lahutusele aga see pole minu arust ka piisav lahendus...
ma siis ki armastan teda ja tema väidam minu vastu sama tundvat.
asi on rääkimises väi rääkimatuses.
sooviksi teada kas pere nõustamiseks oleks siin kasu ja palju see umbes maksma võiks minna...

malle tartumaalt

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Malle!
Leidke võimalus mehega rahulikult rääkida. Paluge temalt abi. Kõigepealt rääkige oma tunnetest ja siis ootustest tema rollile. Paluge teda, et ta räägiks, millised on tema ootused Teile. Siis tuleks kokku leppida edaspidine käitumine, et säilitada suhet ja rahulikku kodust elu. Selle nimel tuleb mõlemil vaeva näha. Kõikide kohustuste kõrval ärge unustage puhkust! Psühholoogi juurde tuleks minna, kui te ise hakkama ei saa.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.