armukadedus 22.10.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere olen 22 aastane noormees ja mul on tüdruksõber. Meie suhe on kestnud juba 3 aastat, kuid nüüd ta pettis mind juba 2. korda. Peale seda olen usalduse täielikult kaotanud ja kõik tema tegemised tunduvad kahtlased. Pärast esimest petmist vandus mulle pisarsilmil, et ei tee mulle enam kunagi midagi halba, kuid see juhtus taas. Kas on mul mõtet tema peale lootma jääda, et ta muutub või on see enese petmine. Olen palju haiget saanud ja elan neid asju väga raskelt üle, alati mõtlen, et jätan ta kus see ja teine, kuid alati on minu armastus tema vastu peale jäänud. Mina olen tal esimene pikaajaline suhe (isegi vist päris esimene) ja kas võib põhjus olla selles, et tal lihtsalt sarved maha jooksmata, ja kui ta need joostud saab, kas võib temast veel truud abikaasat saada? Või loodan ma asjatult? Ta väidab mind armastavat ja ma isegi tunnen seda, samas on tal kõikide teistega põnavam ja lõbusam olla. Ja iga tema kohtumine mõne teise poisiga teeb mind armukadedaks, kui ma näen et ta naudib seda. Ja alati ta leiab teistes poistes, et ta meeldib neile ja seetõttu hakkab ise seda meeldimist soodustama. See ei saa ju niimoodi edasi kesta, kui mulle iga ta väljaskäimine niimoodi haiget teeb. Tahaks elada nagu normaalne inimene, käia aegajalt ise väljas ja lasta tal ka käia, ilma et me sellest probleemin teeksime. (see talle ka ei meeldi kui mina väljas käin) Olem kuulnd, et kui naine on vaimselt suuteline korra petma, siis teeb ta seda kindlasti veel! Kas selline põhimõte kehtib??

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui neiu ise oma tegudest Teile ette kannab, on ta kõigele vaatamata aus. Suhe kahe inimese vahel põhineb koostööle, see tähendab, et tuleks tegevusi planeerida selliselt, mis mõlemile meeldivad. Küsige oma neiult, miks ta selliseid tegusid teeb? Siis saate teada, mis talle teie suhtes puudu jääb. Siis saate kokkuleppele jõuda edaspidises käitumises.
Jöudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.