13-aastane teismeline 15.03.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere!
Meie peres on tõsine mure. Peres on kasvamas 13-aastane tütar, kes teatas hiljuti, et temast on saanud taimetoitlane ( põhjusel, et loomad ei peaks surema ) ja keeldub söömast nii kala, kana, liha, kuid koguni ka muna. Siiani pole miski suutnud ümber veenda, et taoline toitumine võib rikkuda püsivalt tüdruku tervist, eriti nii tähtsal kasvamis- ja arenguetapis. Lapse ema leiab, et 13-aastasel ongi õigus ise sellist küsimust otsustada, lisaks on tüdruk ise taimetoitluse kohta internetipõhist kirjandust lugenud.
Kas tegemist on mingi teismelise tujuga või on koguni vaja psühholoogilist - psühhiaatrilist abi noorele tütarlapsele? Mida sellisel puhul teha oleks õige? Tunnen vastutust tüdruku normaalse arengu ees.

Arst vastas:

dr Harri Küünarpuu

Tallinna Psühhiaatria Haigla, Perekonnastuudio ABX, Psühho-Konsultatsioonid MTÜ

Tere!

Ma ei ole just toitumisteadlane. Küsige TÜ toitumisfüsioloogia õppejõult prof. Zilmerilt. Ta lubas ühes Kuku-raadio pühapäevasaates, et tõsise mure puhul võib meili teel temalt nõu küsida. Ma usun, et meiliaadressi leiate Tartu Ülikooli veebilehelt üles.

HK