Suur tänu vastuse eest 17.12.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen see murelik neiu,kellel varsti pulmad tulevad. Soovitasite mul paberile kirja panna kõik plussid ja miinused. Tean,et armastan oma kihlatut väga.Tunnen südames,et ta on mulle ainus õige mees. Ja olen väga kindlalt veendunud,et tema tunded minu vastu on samuti väga siirad ja tugevad. Kõik näiks ju nüüd olevat korras.Aga siiski kummitab mind mõte mu viimasest salasuhtest. Tean,et temaga koos ma ei saaks nii õnnelikuks. Sest kes kord on oma naist petnud,petab ilmselt ka edaspidi. Aga ikkagi lähevad mõtted minu tahtmata sageli temale. Siiski on säilinud mingid varjatud kuid tugevad tunded ka tema vastu.Ma ei taha nii.Tahan olla truu nii oma hinges kui mõtetes ainult tulevasele abikaasale. Aga ma kardan :(

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kui Te oma kihlatut armastate, siis hoidkegi seda tunnet värske ja tugevana. Kui mõtted lähevad vahel teisele mehele, siis soovitan need mõtted eemale peletada, kuni nad enam nii tugevat emotsiooni kaasa ei too. Tegelikult mõelda võib ju kõike, käitumist aga peaks kontrollima. Keskenduga oma kihlatule ja eelolevatele pulmadele, kuna saate ise ka aru, et ta on Teie jaoks õige. Siis kaovad ka muremõtted.
Jõudu, edu ja õnne soovides!
Irene.