psühholoogiline abi 07.07.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul juhtus selline asi, et mu elukaaslane kasutas minu vastu purjus peaga vägivalda, mul ei ole küll suuri vigastusi, mõned sinikad ainult, löök oli rohkem psühholoogiline ja ma tunnen et tahan sellest asjast kiiresti üle saada ja unustada. Ma tean varasematest kogemustest, milline pingutus see on, kui üksi enda masendusega võidelda.
Palun andke nõu, kelle poole ma võiksin pöörduda ja kas keegi saab selles küsimuses mind aidata või pean lihtsalt ära kannatama ja ootama, kuni masendus üle läheb? Pealegi on mul kahtlus, et olen ka ise alkohoolikuks muutumas või juba muutunud.

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Mõistlik oleks teil oma suhet arutada, aga võimalikult kainena. Mis oli põhjus, et elukaaslane ei suutnud oma tundeid kontrollida ja mis saab teie suhtest tulevikule mõeldes? Te ei pea mehe vägivaldse käitumisega leppima. Kui te mõlemad otsustate koos jätkata, tuleks leppida kokku kuidas edaspidi käituda ja sellest tuleks ka kinni pidada. Kui te ise vesteldud ei saa, oleks tore, kui palute abi psühholoogilt, kes nõustaks teid mõlemaid.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

tervis

Sooviksin saada nõu psühholoogilise eneseregulatsiooni kohta. Kuidas aitaks psühholoogiline eneseregulatsioon tervist parandada?

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!

Kui ma päris täpselt aru saaksin, mis Te selle mõiste all silmas peate, siis oskaksin ehk Teile täpsemalt vastata.

Kui Te peate silmas autogeenset treeningut, siis see ehk ...

Loe edasi

söömishäired+psühholoogiline abi

Olen juba viimased 5 aastat, ehk siis oma parimad nooruse aastad (16-21) "raisanud", põdedes anoreksiat ning nüüd kannatades juba mitmeid aastaid ka tõsiste söömishäirete käes. Alguses tundsin, et saan ...

Vastas dr Harri Küünarpuu

Tere!Anoreksia on tõepoolest tõsine probleem ja selle ravis kasutatakse eelkõige psühhoteraapiat, millele lisaks soovitatakse ka meeleolu korrigeerimiseks antidepressantide tarvitamist. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi