mure 02.06.03 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

tere, doktor!
ma olen lõpetamas põhikooli ning varsti hakkavad eksamid.... mul on väga head hinded ning ma kavatsen ka kõvasti õppida...tundub, et kõik on korras ja muret pole...aga siiski on... kõige rohkem kardan ma mata examit, samas on mul endal mate 5, nii kui ma mingit ülesannet ( ma olen targemate grupis-seega lahendame raskemaid ülesandeid) ei oska, tekib mul selline masendus ja soov end ära tappa, ma saan ise ka aru, et see on haiglane .Pabistamine on normaalne,sest kõik on mures, aga minul on see lausa mingi paanika, ja ma nutan kodus hästi palju ja kardan, et kukun examil läbi, ning see pole seotud ainult examitega... ma olen terve elu aeg selline pabistaja olnud(koolis), kuid nüüd olen ma lihtsalt sellest jamast tüdinud, kuna mul pole aega minna psühholoogi juurde ( vanemad ei luba ka, nad ütlevad, et siis peab ikka täitsa hull olema) ning pole ka kedagi, kes mind ära kuulab, siis ma lootsingi, et Te oskate head nõu anda...
Ilusat suve algust.
merje (16)

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere Merje!
Kurb kuulda, et vanemad ei soovita Sul psühholoogi juurde minna. Keegi peab Sind kuulama ja Sulle toeks olema. Sinu saavutusvajadus on väga kõrge, see tekitabki Sinus kõrge ärevuse. Ärevuse taset oleks vaja õppida reguleerima. Vanemad saavad Sind abistada sellega, et ei pane Sulle nii ülikõrgeid ootusi, mida Sa kuuleka lapsena täita püüad, vaid selle asemel püüaksid Sind kiita ja julgustada. Mina leian, et Sa oled väga tubli. Püüa vanemaid veenda, et Sul on vaja saada abi psühholoogilt.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.