ärevushäired ja unetus 10.05.06 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 44a. naine. Vaevlen nende mõlema käes juba aastaid. Olen saanud ravi (Cipralex) peaaegu 3 aastat. Pikapeale mõjus küll. Paraku tekkisid jälle suuremad probleemid ja nüüdseks olen tagasi alguses. Häired on sagedased ja lisaks on valud vasakul rindkeres. Kardioloogi poolt on uuringud teostatud ja süda terveks tunnistatud. Aga tahhükardia ja vahelöögid kestavad ning segavad tugevalt tavaelu. Võtan Betaloc 25 mg päevas. Kogust ei saa suurendada kuna vererõhk on 100/70, vahel veelgi madalam. Lisaks esinevad unehäired. Arst määras Rivotrili, võtsin alguses vajadusel 0,5 mg. Nüüd on kogus märkamatult suurenenud 1 mg, aga magada ikka ei saa. Ja võtan iga päev. Kuidas ikkagi on antidepressantidega, kas need jäävad "eluaegseteks"? Hetkel tundub, et mingi aja saab ilma läbi, aga siis tulevad jällegi sagedased ärevushäired ja hakkabki otsast peale. Kas Rivotrilist on tekkinud sõltuvus? Olen kasutanud nüüdseks 3 kuud. Ja millest need valud südamepiirkonnas? Kelle poole peaks veel pöörduma, et abi saada?
Tänan ette ja kena kevadet!

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kirjale oskavad vastata psühhiaatrid, mis puudutab ravimite osa. Psühholoogina võin Teile vastata järgmiselt. Kuna probleem on Teil kestnud mitu aastat, siis soovitan leida endale psühholoog, kes Teiega koostöös kindlasti Teid aidata saab.
Jõudu ja edu soovides!
Irene Kalvet.