foobia 10.11.05 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Mul on probleeme kõhuga. Alati kui olen närvis läheb kõht lahti ja sellest on mul tekkinud foobia. Kardan kolukordi ja kohti, kus ma ei saa kasutada veetseed. Tekib paanika!!! Nii kui olen mõelnud korra, et ei saa veetseed kasutada tekibki mul vajadus seda kasutada -tõsiselt. Ja see segab kohutavalt mu elu ma ei saa ju ainult kodus istuda.
Kas selle probleemiga on võimalik ise toime tulla ja sellest üle saada? Praegu on see kestnud juba aasta. Või peaksin pöörduma psühholoogi poole? Kuhu ja kelle jutule peaks minema?

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Kirjas kirjutate:"...kui olen mõelnud korra, et ei saa WC kasutada, tekibki vajadus seda kasutada...". Kui seda nüüd loete, mõistate, kui suur mõju Teie mõtetel Teile endale on. Kui selline olukord tekib, et tualetti hakkate otsima, püüdke mõttele "stop!" öelda. Mõtte kõrvale juhtimine on üks viis, mida harjutada. Muidugi saate Te abi psühholoogiga koostööd tehes.
Jöudu ja edu soovides!
Irene kalvet.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühholoogia

foobia

tere. kas on võimalik ravida foobiat? asi on selles ,et ma kardan ämblike.metsas seenel olles avastasin ,et ma võin sattuda sellisese hüsteriase ,et ma ehmatasin oma last ja abikaasat .kas ja kus on seda ...

Vastas dr Irene Kalvet

Tere!
Nii psühholoogid kui psühhiaatrid saavad Teid aidata. Küsige infotelefonidelt vastuvõttude kohta.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi