Ärevus häiretest põhjustatud une probleemid 17.11.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Lugu järgnev et viimased 2 kuud mul ei olnud une probleeme (mis oli kummaliselt harjumatu) seoses autokooliga palusin arstilt tervise tõendit kuna ta ei olnud just vaimustuses antud tõendi väljastamisega mis venis oluliselt pikemale ajale mistõttu tuli autokooli esma loengu tähtaeg liiga lähedale kui lõpuks arst nõustus minuga tõendi teemal vestlema hommikul...siis öösel ärkasin kell 1 öösel üles ning olin sunnitud seetõttu terve öö ärkvel viibima kuna und lihtsalt ei tulnud mul on ka varem nõnda olnud , et, kui homme vaja mingeid olulisi dokumentatsiooni asju ajada siis ei saa öösel magada (ärevushäired?) Pärast Arsti juures käimist olin terve päeva uimane mõtlesin et lähen õhtul normaalsel ajal magama ja saab korda aga õhtul und ei tulnud jälle ,ärkasin öösel kella 3-4 vahel järgmine päev olin jälle uimane ,et ehk järgmine õhtu saab normaalsel ajal uinuda ja jälle õhtul und ei tule olin kella kaheni öösel ärkvel enne kui magama jäin ja jälle päeval uimane ja nõnda 4-7 päeva

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõlemad ravimid on AD-d, mõlemi puhul on võimalik või vajalik ravimi annust muuta ja leida endale sobilik annus.
Oluline on sotsiaalsete prioriteetide paikapanek - mis teile oluline, mis "müra." Töö- ja koduprobleemid kooskõlastada, seega töö- ja puhkerežiim vajab korrigeerimist.
Kehalised harjutused-aktiivsus.
Ennet palve (vt otsinguga) esimene samm.
Iga tera tervise varasalve on kasuks.
Abi-infot suuniseid saate teiste käest, terveks tuleb igaühel ikkagi ise end harjutada.
Vt. varasemad, leidke endale sobilikud elumuutused.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet