Raviplaani järsk katkestamine meditsiini töötaja poolt 23.06.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Antidepressantide raviplaani muutmisel hoopis katkestati ravi ja nüüd on tugevad tervisehäired: Öösel ei saa magada. Unenäod rahutud ja võitlevad. Karjun ööseti.
Ärkvel olles pilt virvendab, iiveldus, närvilisus, mõtted hajuvad, negatiivsus. Deliirium aegajalt. Peast käivad sähvakad läbi. Kõrvad kumisevad, prõksuvad, vahepeal lähevad lukku.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pöörduge ikkagi üma põhilise raviarsti poole - tunneb teie organismi-psüühikat, teab teie seiseid raviskeeme ja nende toimet.

Ravimid on vaid osa (1/10) tervenemise rajal. 9/10 on harjutused.
Terves kehas terved emotsioonid. Alustuseks seega kehalised harjutused-aktiivsus.
Siis lisanduvad lõõgastavad-rahustavad harjutused (vt Enneti palve esimene samm).

Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet