Magama ei suuda jääda 24.08.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Olen kahe väikse lapse ema (5 ja 2). Mure on selline, et kuskil nädal tagasi tekkis selline olukord, et magama ei suuda jääda. Peas tekib selline imelik tunne mis lööb üle kogu keha laiali ja kohe meeled erksad ja nii on iga päev. Perearstile rääkisin oma murest. Tema soovitas looduslikku unerohtu võtta, mis tekitab küll une aga see imelik tunne peas ei kao ära mis üles äratab. Ja nii ma siis magan öösel kas 2 või 4h ja päeval olen nii väsinud aga magama jääda kuidagi ei saa. Olen aktiivne inimene, väsitan end õhtuks piisavalt ära. Teen hingamisharjutusi aga ei aita miski. Perearst muidugi ütles et kui looduslik rohi ei aita siis kirjutab antidepressante välja aga kas needki aitavad? Mul on juba tekkinud hirm magama jäämise ees, sest tean, et iga õhtu hakkab sama jama pihta. Öösel ärkan korra üles ja enam magama ei jää.. kuna mul on ka refkuxihaigus siis see magamatus ja mure võimendavad ka seda olukorda. Mainin veel ära, et peale viimase lapse sündi oli ka tihti öiseid ärkamisi aga alati jäin magama tagasi. Peale lapse rinnaga söötmise lõpetamist sain nagu unereziimi paika tagasi aga nüüd järsku tekkis selline olukord ja ma ei tea mida teha, kas see olukord jääbki või on võimalik korda saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üleväsimus, stress ja siitkaudu läbipõlemis-sündroomi suunas.
Vajalikud on päevased lõõgastushetked, lähedaste abi, et mõned parajad hetked lapsed lähedaste kontrolli alla saaks.
Kodus saate võimlemismati peal-selili "Lapse-siputus-harjutust" teha - nagu väikelaps teeb.
Kui lamamise võimalusi ei, siis minu palve (Enneti Palve) vt internetist - esimene samm.
Lühiaegselt rahusava toimega AD on ka abiks (Mirtazapin, näiteks).
Tundke rõõmu olemasolevast!
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet