Veidi imelikuks läinud 23.10.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen ühe probleemi tõttu enam kui aasta kannatanud ärevuse ja alanenud meeleolu käes ja ei saa sellest lahti kuidagi. Probleem ise on põhjalik ja hirmutav, põhjustades keerulist majanduslikku olukorda, enamikku sellest probleemst ma ei saa muuta. Lisaks, kui omaette olen hakkan ootamatult naerma mõneks hetkeks ja mul tulevad pähe kuskilt kuuldud-nähtud naljakad klipid/kujutluspildid. Olen sageli kergelt krampis/pinges üle kere. Sees suriseb aeg-ajalt. See kõik on häiriv, kas mul on midagi viga? Tunne on nagu oleksin liiga omasse maailma vajunud, sinna kinni jäänud ja kergelt "ära kamminud". Olen kogu elu väga ebasotsiaalne olnud (ei naudi inimestega suhtlemist ja hoian eemale inimestest) ja introvertne. Kas on midagi mis soodustaks keskendumist, võtaks ära ärevuse, aitaks rahulikum olla ja vaimsele tööle keskenduda?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vaadake varasemaid Depressiooni (on olemas ju ka nö varjatud depressioon) ja ärevushäirete valdkonna soovitusi.
Psühhoregulatsioon, psühhohügieen ja kehaline aktiivsus, kerge trenn.
Enneti Palve esimene samm - toimib hästi ravivalt ja ennetavalt. mina teen seda Palvet aastakümneid - aitab hästi.
Jüri O.-M. Ennet