Ambulatoorne epikriis digiloos 19.04.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Palun digiloosse kirjutatud ambulatoorse epikriisi tõlgendamisel Teie abi. Mida tähendavad ambulatoorses epikriisis:
1) "Lõplik kliiniline diagnoos: Z03.2 - JÄLGIMINE KAHTLUSTATUD PSÜÜHILISTE JA KÄITUMISHÄIRETE SUHTES"? Mida see tähendab? Kas igaüks, kes vajab tõendit, et ta ei ole olnud arvel psühhiaatriahaiglates ja talle ei ole kirjutatud psühhotroopseid ravimeid, saab sellise ""diagnoosi? Ja "jälgimiseks" ning epikriisi kirjutamiseks kulub ca 1 aasta nagu antud juhul kulus?
2) Epikriisi osas "Režiimi ja ravialased soovitused, sh taastusraviks. Ravisoovitused" all on kirjas:
"04.11.2019 - Tehtud järelpärimine Viljandi Haigla Psühhiaatriaos-le ja PERH Psühhiaatriaos-le haigestumiste ja külastuste osas".
Sellele lisaks ei ole kirjutanud midagi. Kas siin ei oleks pidanud olema selgelt kirjas, et isik ei ole haiglatest saadud tagasiside põhjal haigestunud ja ei ole viibinud ravil nimetatud asutustes? Kirjas on, et päringud haiglatele on esitatud, aga saadud vastuseid haiglatest ei kajastata. Mida tähendab epikriisis "Ravisoovitused" - kas seda, et mind oleks vaja eelnimetatud haiglates tulevikus "ravida"?
3) Epikriisi osa "Kokkuvõte patsiendi ravist" on tühi. Mis on ka loogiline, sest siia ei olegi midagi kirjutada. Kas ei oleks pidanud siia siiski kirjutama, et patsiendiportaali andmetel ei ole kirjutatud isikule psühhotroopsete ravimite retsepte ja haiglatest saadud tagasiside põhjal ta ei ole arvel ega ole viibinud ravil?

Psühhiaatrit nägin visiidil esimest ja viimast korda elus ja kokku ca 10 min. Visiidile läksin heauskselt selleks, et saada tõend, et ei ole esinenud psüühilisi probleeme. Tõendit ei saanud, sest nagu selgus, polnud ka vaja. Aasta hiljem avastasin juhuslikult oma digiloos sellise epikriisi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Taustainfo puudulik:
1) kes selle Z03 diagnoosi pani ja milleks pani. Psühhiaatrid sellist diagnoosi praktiliselt ei kasuta, ei selgu ju, et millist psüühikahäiret jälgitakse.
2) Kelle-mille tarbeks teistest haiglatest väljavõtteid küsiti. Kas mingi kohtumäärusega seonduv, millega seoses seda infot teisest haiglast küsiti.
3) Kas küsijal on/oli õigus neid andmeid küsida, miks teid ei informeeritud.
Selguse saate digiloosse epikriisi kirjutanud arstilt.
Olukorra pilt praegu ebaselge.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ADHD

Ka mina otsin Eestis kedagi kes saaks aidata mu kasulast. Ise elan Rootsis ja olen tegelend siin oma lapse neuropsyhiaatriliste diagnoosidega. Siin on vöimalus abi saada ADHD diagnoosiga ja kui diagnoositud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tallinnas ja Tartus on lastepsühhiaatrite tööpõld nii ambulatoorne kui ka statsionaarne. Koostöö koos psühholoogidega, ravimitest rääkimata.
Tegutsege ja saate abi.
Parimat soovides,
Loe edasi

sotsiofoobia

Minu 33-aastasele tütrele pandi Saksamaal selline diagnoos.Mida see endast kujutab ja kas see on ravitav?Ta on teinud seal 2 enesetapu katset,aga õnneks viidi ta psühholoogia haiglasse.Ei oska teda kuidagi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Foobiahaiged ei tee suitsiide, vaja põhjalikumalt uurida ning ravida - mingi sügavam depressioon või siis meele-häire.
KINDLASTI uurida. Sotsiaal-foobia on sellele suitsiid-probleem-häirele ilmselt ...

Loe edasi

ISA RAVI ALKOHOLISMIST

Meie isa on olnud aastakümneid alkohoolikust isa. Tõenäoliselt küsimus , kuidas sellest vabaneda on nii tavaline , et Te ei suuda sellesse üksikasjalikult süveneda. Kõige suuremaks sooviks jääb siiski ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Joomatõvest pääsemise eeltingimuseks on siiski inimese enda
tahe.Meditsiin saab siin kaas aidata ja toetada hädalist.Seega kõik
oleneb Teie isa enda suhtumisest ja soovist.Kui mees ikka ei ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: