Ambulatoorne epikriis digiloos 19.04.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Palun digiloosse kirjutatud ambulatoorse epikriisi tõlgendamisel Teie abi. Mida tähendavad ambulatoorses epikriisis:
1) "Lõplik kliiniline diagnoos: Z03.2 - JÄLGIMINE KAHTLUSTATUD PSÜÜHILISTE JA KÄITUMISHÄIRETE SUHTES"? Mida see tähendab? Kas igaüks, kes vajab tõendit, et ta ei ole olnud arvel psühhiaatriahaiglates ja talle ei ole kirjutatud psühhotroopseid ravimeid, saab sellise ""diagnoosi? Ja "jälgimiseks" ning epikriisi kirjutamiseks kulub ca 1 aasta nagu antud juhul kulus?
2) Epikriisi osas "Režiimi ja ravialased soovitused, sh taastusraviks. Ravisoovitused" all on kirjas:
"04.11.2019 - Tehtud järelpärimine Viljandi Haigla Psühhiaatriaos-le ja PERH Psühhiaatriaos-le haigestumiste ja külastuste osas".
Sellele lisaks ei ole kirjutanud midagi. Kas siin ei oleks pidanud olema selgelt kirjas, et isik ei ole haiglatest saadud tagasiside põhjal haigestunud ja ei ole viibinud ravil nimetatud asutustes? Kirjas on, et päringud haiglatele on esitatud, aga saadud vastuseid haiglatest ei kajastata. Mida tähendab epikriisis "Ravisoovitused" - kas seda, et mind oleks vaja eelnimetatud haiglates tulevikus "ravida"?
3) Epikriisi osa "Kokkuvõte patsiendi ravist" on tühi. Mis on ka loogiline, sest siia ei olegi midagi kirjutada. Kas ei oleks pidanud siia siiski kirjutama, et patsiendiportaali andmetel ei ole kirjutatud isikule psühhotroopsete ravimite retsepte ja haiglatest saadud tagasiside põhjal ta ei ole arvel ega ole viibinud ravil?

Psühhiaatrit nägin visiidil esimest ja viimast korda elus ja kokku ca 10 min. Visiidile läksin heauskselt selleks, et saada tõend, et ei ole esinenud psüühilisi probleeme. Tõendit ei saanud, sest nagu selgus, polnud ka vaja. Aasta hiljem avastasin juhuslikult oma digiloos sellise epikriisi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Taustainfo puudulik:
1) kes selle Z03 diagnoosi pani ja milleks pani. Psühhiaatrid sellist diagnoosi praktiliselt ei kasuta, ei selgu ju, et millist psüühikahäiret jälgitakse.
2) Kelle-mille tarbeks teistest haiglatest väljavõtteid küsiti. Kas mingi kohtumäärusega seonduv, millega seoses seda infot teisest haiglast küsiti.
3) Kas küsijal on/oli õigus neid andmeid küsida, miks teid ei informeeritud.
Selguse saate digiloosse epikriisi kirjutanud arstilt.
Olukorra pilt praegu ebaselge.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet