Pidev väsimus ja suur unevajadus. 01.01.21 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Millest võib esineda kohutav unisus. Võin magada kuni 15 h ühtejutti korraga ja ilma vahepealse ärkamiseta. Olen suutelinegi ainult magama. Olen muutunud täielikult teovõimetuks juba ja mitte ükski ergutav AD samuti pole aidanud ja ka psühhiaatriahaigla statsionaarne ravi pole samuti aidanud. Kuidas siis sellise unisusega peaks elama ja mis moodi sellest vabaneda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vaja minna perearsti ja tema kaudu neuroloogi jutule, tehakse pilt - ilmselt radikuliit (selle valu kiirgab jalga)
Selili lamada kõvemal alusel, voodis madratsi alla panna viineeritahvel või papist mimdagi, et voodi nii pehme ei oleks.
Valuvaigisteid edasi võtta.
Arsti vastuvõtule!
Tervislikku uut aastat soovides,
Jüri O.-M. Ennet