Õhtune väike palavik 19.06.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kas ärevushärest või stressist võib tõusta kehatemperatuur kuni 37,3. Hommikul on temperatuur korras, kuskil kella 18.00 ajal saavutab oma maksimumi, siis hakkab jällegi langema. Mul on diagnoositud ärevushäre, kas see võib sellist temperatuuri tõusu põhjustada? Olin tegelikult nädal tagasi ka külmetusviiruses, kurk oli valus, nohu, hiljem lisandus veel köha, haigus taandus, kuid õhtuti palavik ikkagi tõuseb. Olen muidu ka väga ärev inimene, eriti olen tervise suhtes ärev, seetõttu ka nüüd. Perearst tegi vereproovid põletiku näitajate osas, CRV oli lausa 0 ja sete ka täiesti normis. Kopsupilti muidugi ei teinud, nüüd olengi täitsa nõutu, kas ikkagi arstilt paluda lisauuringuid või see palavik mul ärevusest?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Soojad joogid - neelamine rahustab.
Nädalapäevad juua kuuma veega Goldrex´i. 1/3 pakki Goldrexi poole klaasi veega 2 (vajadusel 3) korda päevas. Nädalapäevad. Enesetunde järgi, rõõmsameelselt.
Goldrex sidrunimaitseline on mõnus.
Siis selgub edaspidiste tegemist suunised (kui neid veel vaja, sirvi varasemaid).
Parimate soovidega

Jüri O.-M. Ennet