Kuri arst 02.05.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

L.p. dr. Ennet

Käin psühhiaatri juures depressiooni ja ärevushäire tõttu. Samuti käin psühhoterapeudi juures skeemiteraapias. Nimelt, vajan antidepressant, ilma on tegevust/elu piirav taustaärevus ja halb tuju. Varasemalt on läbi proovitud mitmeid ja mitmeid (eelmise psühhiaatriga, kes lahkus välismaale) ja nüüd, uuega oleme proovinud tianeptiini ja duloksetiini. Tianeptiin ei avaldanud ei mingisugustmõju ja duloksetiin tekitas ainult ebameeldivaid kõrvalmõjusid. Küsisin oma arstilt, kas ei saaks vahetada rohtu? Tema läks aga selle küsimuse peale närvi ja viskas mulle mingi ravimite raamatu ette, ja ütles kõrgendatud tooniga: „Eks sa siis vali, milline nimetus kõige meelepärasem on!” Olin väga üllatunud, negatiivselt, tänasin teda ja lahkusin (viisakalt) kabinetist. Kas pean tõesti jälle uut arsti otsima, Eestis ei ole see lihtne. Olin vahepeal kolmanda juures, kui praegune arst haigeks jäi. Tema määris mulle pähe autismi ja arenguhäired... (Mul pole sotsiaalseid probleeme, pigem olen isegi ekstrovert). Need lükkas põhiarst ümber. Nüüd siis ei võta ma midagi. Mida peaksin tegema? Lähen perearsti juurde psüühikat ravima? Mida teha, kui suur hulk on läbi proovitud - kas äkki mingisugune ikkagist sobib?

Vastust ootama jäädes ja tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravivõimalused: 1/10 tuleb ravimist, 9/10 harjutustest, elustiilist, prioriteetidest - mis minule südamelähedane, oluline, oodatab, eetiline.
Raviarstiga peab nö klapp olema, nagu kohtaks kauaaegset sõpra, aurad peavad sobima - see selgub juba
kabinetti sisenemisel.
Ainult arstirohust ei piisa. Mis teile senistest ravimitest parim oli, seda võtke, mängige annusega, et leida optimaalne annus.
Harjutused - vt varasemad. Iga inimene on andekas või isegi geniaalne mingis valdkonnas. Tuleb endas see leida ja siis seda valdkonda edendada, sellest rõõmu tunda.
Päevi on suureks abimeheks - positiivse pihtimise päevik. ...Täna sain ...selle, selle ja tollega v.hästi hakkama. Olen tubli. Tean oma rada! Kui veel ei tea, siis otsin seda ja leian.
Idamaade targad: üks mees nukrutses, et temal ei ole kingi. Nukrutses, kuni kohtas meest, kellel ei olnud jalgu!
Elus - järelikult Õnnelik!
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet