Rohud 02.05.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Pöördun Teie poole küsimusega, et kas teatud psüühilised ravimid võivad mõjutada vereanalüüse. Tehti rutiinne 5-osaline hemogramm. Kõik tundus justkui korrasolevat, aga ALAT seisis 92 ja ASAT oli 40. Samuti oli Mono% 16. Kas need võivad olla seotud Medikinet XL (40mg) ja Mirzaten (30mg) sama aegse võtmisega, ravitakse lapsepõlves möödavaadatut ATH-d ja sellest tingitud ärevust-depressiooni. Perearst oli natukene mures. Olen tarbinud ka õhtuti väikestes kogustes alkoholi, psühhiaatri nõusolekul. Kas peaksin psühhiaatrilt küsima annuste kohandamist? Millal algab piir, kui ravimi lõpetatakse maksanäitajate pärast?

Tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

On üksikud psühhofarmakonid millede tarvitamisel on vaja kuu-poolteise tagant verepilti kontrollida. Vere kotrolliks on siis kasutusel ka vastavad kontrolliblanketid normide ja normist kõrvalekallete osas.
Suurte valede annuste (üledooside) korral organism reageerib tervikuna, ka verepildi muutustega.
Erinevat arstimite võtmisel võtta neid mitte samaaegselt - võtta tunnise-poolteise vaheajaga, siis organismil kergem reageerida, inimesel lihtsam oma tundeid (rohust tingitud tundeid) jälgida.
Organism on tervik, põhjus võib (ei pruugi) ka milleski muus olla.
Koostöö raviarstiga!
Organimi üldine tugevdamine, relaks-harjutused!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

psühhiaater?

Käisin uue psühhiaatri juures ja ta ütles mulle ots"Sa ei saa magada rohud peale"kas nii tohib kliendile õelta?Ma jäin Nastja tõttu deprsooni aasta 2011 ja 2012 aasta veebruaril käisin oma ema juures külas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimesed on erinevad ja kõik kõigiga ei sobi - seda nii eraelus, aga ka tohtreid silmas pidades. On olukordi, et teatud arst mõnele depressiooniga inimesele - hingelise klapi puudumise tõttu - ei sobi. ...

Loe edasi

Haiguslik ärevus

Olen firmajuht ja mul esineb haiguslik ärevus, vererõhu kõrgenemine ja sellega kaasneb higistamine

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäireid esineb tänapäeval palju. Nii meestel kui ka naistel.
Rohud olemas, harjutused olemas, tulemused olemas.
Rohud, harjutused, "uued prillid"´- selline on raviprintsiip.
vt. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: