Mootorsõidukijuhi tervisetõend 19.02.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida edasi teha, kui olen teinud B-kategooria juhiloa saamiseks kõik vajalikud asjad (täitnud tervisedeklaratsiooni, teinud ka vastavad analüüsid) ja end ka autokooli kirja pannud, teooriatundides kohal käinud, aga tervisetõendi saamisega on sellised lood, et olen lapsena põdenud epilepsiat (kerges staadiumis: öösiti vähkremine ja nõrgad ärevushood) ja see on ka haigusloos kirjas (seda ei saa maha võtta nagu perearst ütles, aga psühhiaatrile on eraldi näha, et epilepsiat ei ole ja perearst andis seepeale mootorsõiduki juhtimiskõlbulikkuse hindamiseks saatekirja psühhiaatri vastuvõtule) ja selle tunnuseid mul enam ammu ei esine (mis on ka väga oluline teave). Psühhiaatri juurde on ka väga pikad järjekorrad. Mida sel puhul edasi teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tähtis on eelkõige see, et milline on tervis käesoleval ajal.
Kui ka ravimit korralikult võetakse ja alkoholi ei võeta ning krampe ei ole - võib B-kategooriaga sõita.
Otsustab täpsemalt psühhiaater, mitte perearst. Perearst käitub oma positsioonilt ja õigesti.
Järjekord?!
Seda mina lühendada ei saa.
Tallinna Psühhiaatriakliiniku valvearstid võtavad igal tööpäeval vastu - sealt alustada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet