Tugevad südamelöögid 27.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul selline mure, et päevas on vähemalt korra selline pikem periood, kus tunnen füüsiliselt rinnus oma südamelööke. Pulss on tavaliselt normis, kuid mõnikord peksab kiiremini. Hetkel on mul ärevushäire diagnoos ja püsivad sümtomid on ajaga muutunud. Käisin murega arsti juures, tehti EKG, mis näitas, et südamega on kõik korras. Siiski tunnen pidevat hirmu, et ehk on ikka midagi viga ja lausa kardan iga päev neid hetki, kui süda jälle kõvasti rinnus taob, sest see on väga ebameeldiv ja paha hakkab lausa. See võib kesta tunde. Kaela pealt pulssi katsudes tunnen väga tugevasti väljaulatuvaid lööke, samamoodi rinnus. Vahel on vasak rind füüsiliselt peale seda valus ka. Kas see on tõesti ärevusega seotud ja mingil ajal isemööduv või peaks seda ikka põhjalikumalt uurima minema? Kuidas sellega toime tulla, seda leevendada? Suur hirm on koguaeg, et midagi on korrast ära.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psüühika ja kehaline tegevus (ka südametegevus) on omavahel tihedas seoses ja tundehellad inimesed tunnevad seda kordi sagedamini. Lahendusteks on kaks rada.
Esiteks. Kõik mis psüühikat tugevdab ja rahunemist-lõõgastumist tagab - soovitav. vt varasemaid soovitusi, leia endale sobilik ja harjuta.
Teiseks. Jalutuskäigud, ...kehaline aktiivsus. Paraneb kehaline tervis (mis praegu ei ole haige) ja enesetunne.
Vähem mõõta-kontrollida ja sportlik tegevus. Korralik uni. Optimism. Tervis on ju korras, isiksus heasüdamlik-tundehell.
Positiivse Pihtimise Päevik. See aitab.
Kõik saab korda, enesetunne paraneb.
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevushäire?

Tere!

Kas alljärgnev võib olla ärevushäire vms ?
Nimelt juba mingi aeg tunnen päev läbi nagu süda väriseks. Kui päevaseid toimetusi teha, siis see suurt ei segagi, aga kui rahulikus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Seda AD-d ma võtaksin. Perearstilt küsiksin ühe pudelikele Valocordin-Diazepam tilku ja neid võtaksin ärevuse-kaebuste korral 3-5 tilka ja uneeelselt 5-7 tilka. Annust ise korrigeerida.
Minu harjutus ...

Loe edasi

ärevushäire?

Olen 29.a. mees, kellel vist esineb vähesel määral ärevushäire. Kui on vaja ametlikult esineda, siis hakkab iga kord süda peksma sees, kael ja nägu lähevad punaseks ning käed hakkavad veidikene värisema. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Rahustavad teed on apteegis olemas. vt. varasemaid soovitusi ärevushäirete vallast. Kõneosavus, esinemiskunst on õpitavad - seda sellise õppimisena siis võttagi. Näitemänguliselt.
Vajadusel vastuvõtule. ...

Loe edasi

südamelöögid

Õhtul voodisse heites ülemine kehaosa tervelt töötab nagu südame rütm.Võin vabalt pulssi lugeda, tunnen täpselt südame lööke.Eriti on tunda kurgus ja rindkere piirkonnas. Kas see võib olla ärevuse sümptom?Ootan ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Milline noorus? Millega tegeled? vererõhk? Sportlikud harjumused? jne.
Teha minu Palve-Meditatsiooni harjutust, jalutuskäigud.
Vajadusel tohter kirjutab lühiaegselt rahustit - Valocordin-diazepam´i ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: