"Lyrica"/pregabaliin annustamine 11.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Spetsiifiline küsimus seoses pregabaliini annustamisega.
Diagnoos on üldistatud ärevus. Arst määras ärevuse raviks 300mg 2x päevas. Lugedes ravimi infolehte, tundub kõik nii nagu peab. Ravim ise mõjub hästi, lausa väga hästi! Probleem, miks ma kirjutan, on see, et ravimi mõju tuleb esile alles pärast lõunat (ehk toimealgus on päris pikk). Hetkel võtan ravimit hommikul kell 8 ja päevaajal kell 12. Umbes 3-4 paiku on see oodatud ravimiefekt käes.

Küsimus on, kas on ok, kui võtta päevane annus (ehk 600mg) kohe hommikul ära? On sellel mingi oht neerudele, maksale vms, kui nii pikaajaliselt käituda?

Parimat soovides ja tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohtu võetakse ju selleks, et parem oleks. Rohtu võetakse selliselt, et ka on parem. Annusega "mängimine" e. õige annuse leidmine ja õige ajarežiim - see on nö elementaarne.
Pikaajaline/lühiajaline ravimi võtmine on individuaalne. Eesmärk järgmine: ristkülik diagonaaliga, tekib kaks kolmnurka. Kui nüüd vasemalt paremale vaadata, siis üks kolmnurkadest väheneb - see iseloomustab arstirohtu. Ajateljel arstirohu tähtsus väheneb. Teine kolmnurk aga suureneb ja see iseloomustab kõiki muid tegemisi peale arstirohu. Kui nüüd selle (suureneva) kolmnurga repertuaariga tegeleda, siis avanebki võimalus arstirohtu vähendada.
Päevik, siis saate selge ülevaate rohu toimest ja saate enda jaoks parima annuse ja parima ravimi võtmise kellaaja.
vt varasemaid.
Tegutsege ja kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet