PMS 15.10.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on kaks nädalat kuus väga kohutav PMS. Elan üle kõik need tursed ja muud jamad. Aga meeleolu lihtsalt talumatu. Olen kohutavalt väsinud. Magan päeval diivanil, kui lapsed mängivad. Lapsed kaks ja kolm. Alguse saab alati nii, et tunnen, et ei jõua enam väljas käru lükata. Iga liigutus väsitab. Ainult karjun ja tahaks lihtsalt minema kõndida, kui kõik midagi tahavad. Ma ei suuda ennast nagu üldse piduradada. Olen last tutistanud selle ajal. Luban igal kuul endale, et kohe lähen ja lasen perearstil rohtu kirjutada ja siis läheb see jälle mööda.
Juba olen peaaegu valmis ad-d võtma, kuigi tean, et see saaks saatuslikuks minu suhtele. Kuna võtab maha emotsioonid voodis.
Aga ma ei soovi olla enam selline ema ja naine kaks nädalat iga kuu.
Lugesin, et väga väikses koguses Prozac pidi mõjuma hästi. Eestis mingi muu nimetusega sama toimega ravim. Aga juba lugesin, et need ka kõik ikkagi mõjuvad voodis.
Olen kõike juba proovinud. Olen loobunud suhkrust, gluteenist, kohvist. Olen proovinud erinevaid looduslikke tooteid. Mungapiprast sain migreeni jne. Mõistus otsas. Palun soovitage ravimit, mida saaks ehk võtta ainult kaks nädalat kuus või mõnda rohtu, mis ei pärsiks emotsioone voodis?

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Abikaasaga töökoormust jagada, kas vana-vanemate abi võimalik?
Öine uni korda - apteegi vabamüügis Melatoniin - organismiomane, retsepti vaja ei ole.
Mida naistearst soovitab - see ju nende pärusmaa.
Jalutuskäigud võimalusel.

Enneti Palve:
Vajame tervislikku puhkust: öist rahulikku und, nädalalõpu vabu päevi ning töö-/õpiaasta puhkust.
Oluline on une-eelne rituaal – lastele muinasjutud, usklikule unepalve, biblioteraapiline võte jne. Mina olen aastakümneid kasutanud ja ka abivajajatele soovitanud nn Enneti palve esimest osa.
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole.
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Koostöö abikaasaga laste kasvatamisel.
Parimate soovidega
Jüri Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

PMS-i leevenduseks

Kannatan tugeva PMS-i all. Kas Teie oskate midagi soovitada.

Käisin naistearstil, kirjutas prefemini (mungapipar), seda jõudsin u 1 kuu võtta, aga siis läksin juba pereartile (ei jõudnud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tehke minu harjutust - parandab väike-vaagna elundite verevarustust, korrigeerib funktsionaalselt. Õpetab psüühikat rahustama (AD-d ei ole vaja), endaga paremini toime tulema.
A. Tšehhovil oli tore ...

Loe edasi

Naise meeleolulangus

Olen 27aastane naine ja ilmselt hädas premenstruaalse sündroomiga. Nimelt langeb meeleolu tsükli teisel poolel niivõrd, et see segab tugevasti normaalset elu. (Pille ma ei võta). Siis olen äärmiselt tundlik, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

PMS on Teil muidugi Vesuuvi-vulkaani suitsusammas. Kui on Kallim ja omavaheline Armutõmme, siis materiaalsed raskused on talutavad, kõrvaldatavad ja ootusaegki kaunis. Alustage olevikust, elage olevikus, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: