Tinnitus peale Dusleviast loobumist 26.07.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Aasta tagasi tekkisid mul terviseprobleemid (survetunne vasakul küljel), millele uuringute käigus põhjust ei leitud. Erinevad arstid järeldasid, et ilmselt on tegemist depressiooniga ja mulle kirjutati Duslevia. Olen oma kaebustest üle saanud ja tahaksin ravimi võtmise lõpetada, kuid juba päev peale nn rohupausi on peas/kõrvades tugev tinnitus. Olen paar korda püüdnud lõpetada, kuid tinnitusr pärast diiski kätkanud Dusöeviaga. Kas see läheb mingi aja pärast üle või peaks seda eraldi ravima. Perearst tahtis mind saata kõrvaarstile, kuid ma leian, et tinnitus on otseselt seotud ravimi võtmise lõpetamisega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üheks heaks võtteks on uue rituaali tekitamne.
See on nagu Ivan Pavlov oma lihatüki, koera ja lambiga - andis koerale liha ja pani lambi põlema ja nii kuu-poolteist. Siis liha enam ei andnud ja pani tule põlema ning kutsu reageeris nii, nagu oleks saanud liha.
Meil seega - Rohi ja harjtus, rohi ja harjutus.. ja nii kuu-poolteis. Siis rohtu enam ei võta ja harjutusi tehes organism reageerib nii, nagu oleks võtnud rohtu.
Harjutus - vt minu Palve.
Praegu selline soovitus.
Jüri O.-M. Ennet