Bromasepaami tarvitamine 24.10.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Elukaaslasele on välja kirjutatud Bromasepaami nimeline ravim. Mulle tundub, et ta tarvitab seda pisut liiga palju. Mõni päev ei tarvita üldse, kuid on päevi, kus 24h jooksul on kogused kuni 50mg. Enamasti võtab korraga 3 tabletti (18mg). Ma ei oma täpset kontrolli, kui tihti ta tarvitab, aga tundub, et on olnud max 5-7 päeva aegu, kui ei võta üldse, samas tuleb ette nädalapikkust perioodi, kus on igapäevane 18mg annus, millest mõnel päeval kuni 50mg. Alatihti kurdab, et 18mg ei oma piisavat mõju ja tarbib sellele juurde ca 0.1-0.2ml kanget alkoholi. Mis peaks tegema? Kas on põhjust muretsemiseks või psühhiaatri poolt välja kirjutatud kogus on ok ja kõik on kontrolli all?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kes kirjutas/kirjutab rahustit,
Miks kirjutab rahustit,
Miks kirjutab vaid seda ravimit ja ei soovita teisi arstirohte (vajadusel),
Miks ei soovita harjutusi, eluviisi muutmist.?
Broomasepaam on kergesti sõltuvust tekitav ja on vaid mõned haigused (ka neuroloogilised), kus ta teatud perioodil vägagi näidustatud on.
Ka rahusti koos alkoholiga viitab sõltuvusele.
Raviarst-psühhiaatriga koostöös saab sellest sõltuvusest vabaneda.
Jutt, et võtan millal tahan ja asi kontrolli all jne - selline jutt on sisutu!
Kui oled 4-5 kuud absoluutselt ilma, siis võib tegelast uskuma hakata.
Psühhiaatri jutule ja eluviisi muutus, harjutused!
Jüri O.-M. Ennet