südamehaigus või ärevusest? 11.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere kysimus siis selline et mul on koguaeg südame ümber valud ning süda lööb vahepeal rütmist välja sisse hingamisel kiiresti ja välja hingamisel aeglaselt.Mul on ka ärevus ja paanikahäired 2 kuud olnud.Kuid koguaeg süda teeb trikke vahepeal lööb nagu surin üle keha korra on hingata raseke ja kurku lööb nagu miskit. Olen perearsti juures kainud tema määras xanaxit nädalaks kuid see hirmu ära ei võtnud. Kiirabi ka mitu korda kainud ütlevad et süda korras aga kuidas saab olla korras kui on rütmihäired ja valud? Ekg on ka tehtud umbes 3 korda see naitab et korras.Kas väike ekg näitab ära kõik südamehaigused või on võimalik et on ikka mingi haigus? Kardan ka südamelihase põletikku kuna olen lugenud et kui seda ei ravi siis võib lõppeda surmaga.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled hea inimene, tundehell. Tundehellad reageerivad suure tundlikkusega ilma-elu sündmusele. Oled meie kaasaja tingimustes liigselt heasüdamlik.
Mida teha:
1) piisav uni. Puhkus taastab jõu ja tugevdab tervist.
2) jalutuskäigud ja hiljem ka kerget sörkjooksu mõõdukalt, enesetunde järgi. Tervemas kehas tugevam organism, keha, psüühika.
3) Lõõgastavad harjutused (vt minu Palve harjutuse esimene samm).
4) Xanaxit ära võta, rahustavat teed (sooja jooki) soovitan küll.
5) Räägi oma murest kodustele (mõnele lähedasele) ja üheskoos leiate veel häid lahendeid.
Sirvi varasemaid ja leiad endale sobilikke harjutusi lisaks praegustele soovitustele.

Oled tubli.
igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet