Mis olla võib? 29.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mure on selles,et üsna tihti on kurb meeleolu,halb enestunne,ei saa vahetevahel süüa.Mul hakkab kas paha või tuleb toit üles ja harva on esinenud ka enesetapu mõtted.Koolis on raske keksenduda.Nt õppisin pool ööd bioloogia tööks ja kooli läksin ei oskanud ega teadnud midagi ja nii ma siis saangi koguaeg kahtesi.Kas on midagi tõsisemat või on tõesti ainult see stressist?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Koolilaste esimene ebakõla - ei ole korralikult puhatud. Unerežiim korda. Õigel ajal puhkama ja piisav une kestus. (vt varasemaid unega seonduvaid).
2) koolipingeid vaja kehalise aktiivsusega maandada - jalutamine v. kerge sörkjooks.
3) Aju verevarustust parandab (ja ka pingeid maandab) minu Palve esimene samm (vt otsinguga Enneti Palve)
4) Päevik, sinna positiivne pihtimine. Enda tublidus julgelt kirja, ennast kiita!
Naerata ja elu naeratab vastu!
Mona-Linda naeratust soovides,
Jüri O.-M. Ennet