Närviline põis 14.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Ei tea kas pöörduda tuleks teie juurde või kuskile mujale aga kirjutan siiski siia oma loo ära.
Olen 26-aastane naine. Nimelt juba mitmeid aastaid tagasi algasid mul põie hädad. Kui kuskile lähen, näiteks poodi, kellegile külla, lasteaeda, arstile on mul alati ärevus sees ja lihtsalt koguaeg tahaks wc pissile. Arsti ukse taga oodates käingi iga 5 minuti tagant. Olen käinud naistarstil, seat selgus mingi bakter, mis raviti ilmselt tablettidega välja aga endisel ei läinud hädad üle. Käisin igalpoool arstidel Tartus, Rakveres- uroloogide juures ja tallinnas põie mahutavuse uuringul. Lõpuks siis pandi diagnoos perearsti poolt stress-kusepidamatus.
Ise nimetan seda nüüdseks närviliseks põieks. Ilmselt on asi ikkagi mu peas ,miski tekitab seda tungi ,et mul on vaja käia wc.
Nüüd on juba mitu aastat möödas kus ma pole enam ühegi arsti juures selle murega käinud.( jäin rasedaks ja kasvatan nüüd last kes varsti saab 3-aastaseks).
Kirjutan teile kuna see on hakanud tõsiselt mu elu segama. Vana töökoht ei sobi mulle lapse kõrvalt enam, kuna hommikust õhtuni tööl. Ei sa ka uut otsida oma probleemiga. Kuidas lähen võõrasse kohta, kui käin nagu haige wc vahet.
Lastaeda üritustele ei saa minna, kuna seal puudub vanematele wc ja pinge laes ja ei suuda kohapeal istuda. Jne.
Ainult kodus on mul okei olla. Seal ma ei jookse iga viie minuti tagant wc vahet- asi ma arvan selles et kodus on mul kindel wc ja alati saan sinna kui vajadus.
Ilmselt on mul hirm, et lasen ennast täis kui kohe wc ei saa, kui see närv üles keerutab ennast. Käed lähevad higiseks ja tung nii tugev, et jookse nii kiiresti kui saad, kui tekib olukord et kohe ei saa wc.
Ma ise arvan, et kunagi oligi bakteri tekitatud aga seda ei ravitud välja piisavalt kiiresti ja nüüd ongi võibolla kõik korras. Aga see kestis lihtsalt nii kaua ,et nüüd ongi närviline põis ,mis sunnib mind vahendeid valimata minema wc, metsa alla kuhu iganes.
Ma ei oska enam kuskile pöörduda, see on mu elu nii raskeks muutnud. Kuskile minna ei saa ega käia.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleem psüühikas kinni - harjutustega Kõrvaldatav!
1) Väike-vaagna (lahkliha) lihaste harjutused (toolil istudes lihaseid pingutada - see hästi tunnetatav. 5...10 korda korraga. siis paus.
Nädalapäevad hiljem - lahkliha lihased kergesse toonusesse ja hoida toonused 1minut...2 minutit...kolm.
Enesetunne annab teile õige rütmi.
2) Minu Palve ...Mõnus ringutus-sirutus ja siis 5 korda lihastega ja siis jätta toonusesse ning nüüd painutus-lõõgastus ette-alla. Lõõgastuda ja jälle 5 korda lihastega ja siis jätta toonusesse ning nüüd sujuvalt püsti end rullida. Rahu.
3) kodus ja võõrsil - mitte kohe WC-sse, oota-vaata - aega ju küllaga, põis suur, lahkliha (põie-kuseteede) lihased ju kontrolli all.
Palve - vaata varasemad.
Rõõmsameelset harjutamist!
Probleem on kõrvaldatav.
Jüri O.-M. Ennet