Töönarkomaaniga toime tulek 30.04.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsimus mitte minus vaid teises inimeses. Kuidas kui üldse saab aidata töö sõltlast, kes pole võimeline puhkama. Isegi haigena. Isegi kui kukub pea lõhki, kiirabi käis ja käskis paigal olla aga tema läheb õue hakkab maad kaevama poole tunni pärast kuigi verd voolab ja palvele rahuneda ja kuulata arsti ei allu üldse Ei oska kirjeldada aga see ei tundu ok vajadus tõusta kell 4.30 töötada söömata lõunani lihtsalt ei suuda ka5minutit enne magama minekut mitte midagi teha tungiva vajaduseta . Pole võimeline kedagi kuulama on ise endale ainus autoriteet. Tungiv vajadus kõiki teisi mõnitada eriti siis kui nad korraks puhkavad vahel peksab kui keegi ei tee midagi nii nagu tema teeks. Unustab ja ajab nimesid sassi. On närviline ja vägivaldne, sakutab japeksab mitte ei räägi,mis vaja. Kontrolli vajadus järgi käia ja mitte lasta teistel oma tööd ise teha vaid krabada käest ära. Pöörab kõik laused ringi ütled nt et sul pole vaja nii palju teha tema hakkab nutma ja ütleb "ma ju teen nii kuidas suudan, aga olgu teen veel rohkem!" kuigi ma hoopis ütlesin vadtupidist ei kuula arste ei naabrit ignoreerib teiste nõuandeid. Nimme ei kuula et pärast öelda te ju ei oska ja ei saa, vaadake milline kangelane ma olen Kurnab end meelega et pärast süüdistada teiste halbu geene, suguvõsa, nende isiklikku elu, nende huvisid, kõik tema arust raiskavad tema aega kõik on idioodid aga endale käib üle jõu tahab et kõik tunneks end pahasti hõõrub nina alla kui palju ta töötab. Mind ei kuula üldse üritasin aidata kriiskas et ära tänita vabandust et kirjavead telefoniga trükin. Lihtsalt mõistus hakkab otsa saama mis teha. Lisaks imelik et unustab toidu söömata. Nii närviline, kui keegi suu lahti teeb kriiskas "laske mul teha, lollakad" aga terve ärkveloleku aja üldse ka paariks minutiks lõõgastuda ei suuda. Nagu kogu aeg peaks olema tõhus. See kõlab võibolla tavaliselt, aga kes pole näinud see ei kujuta ette seda tõhususe "hüsteeriat". Ja kui kurnavalt see mõjub ümbritsevale pidev närvilisus, mõnitamine, juuste kiskusin, tõukamine, usalduse puudumine, "mul ei ole aega süüa! Mul pole siin aega vahtida!" kui mu abi ei kõlba miks ma pärast süüdi jään? Ta ju ise teeb seda endale. Miks peab kätega rääkima ma töötan ka ju. Kas töö on tõesti nii tähtis et oma lähedastel trampida

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Apteegi vabamüügist saab Melatoniini - annab hea une ja rahustab.
Apteegis ka rahustavaid teesid saada - tuleb kasuks.
Perearsti jutule - kontrollib ja soovitab vajalikku arstimit, vajadusel ka rahustavaid arstimeid. Vajadusel psühhiaater - head rohud olukorra parandamiseks olemas.
Jüri O.-M. Ennet