Lahku minek 02.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tahan mehest lahku minna aga ta pole nõus. Meil on kaks last ning iga asja peale ütleb et võtab mult lapsed ära . Ja see on ainuke põhjus miks koos elame . Igapäevaselt käib mõnitamine ja manipuleerimine laste arvelt .ei saa sõnagi omavahel ilusti rääkida ainult tülid. Lastest on juba kahju. Mida teha või kuidas käituda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

a) Miks tülid, miks mõnitab? Kas seda annab kõrvaldada, et tekiks koosmeel ja koostöö, teineteise mõistmine, hoolitsus ja koduhellus-
b) Kas abikaasal alko-probleeme. Vajalik täielik karskus. Kui ta seda ei taha, siis ta ka olukorda muuta ei taha.
c) Mida Esivanemad (teie ja tema) asjast arvavad, mida soovitavad?
d) Lastekaitse spetsialistid annavad konkreetset nõu lahutuse poolt ja vastu argumentide osas. Kohtu teel käib lahutus, kohtu korras määratakse ka lastega suhtlemise tingimused.
Uurige need variandid läbi, siis on teil ka vastus valmis.
d) Ennast alandada ei tohi, Lastele stress ka "pakkuda" ei tohi.
Tegutsege Enesekindlalt.
Teid ei tohi Manipuleerida!
Jüri O.-M. Ennet