Antidepressantide loobumine 06.12.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Võtsin pea kaks kuud antidepressante nimega Alventa. Igal hommikul pidin võtma 2 tabletti peale söömist. Selle nädala esmaspäeval otsustasin päeva pealt lõpetada antidepressantide võtmise. Ma teadsin, et on kohutavad kõrvalmõjud. Täna on kolmas päev ja enesetunne on kohutav. Esimesel päeval ei olnud midagi. Teisel päeval hakkas pea valutama. Kolmandal päeval ehk täna on iiveldus, pea käib ringi, tahaks oksendada. Söögiisu on päris suur. Pea valutab kohutavalt. Ning olen väga väsinud kogu aeg ja magan väga kaua.
Minu küsimus on selline, et millised kõrvalmõjud on siis, kui lõpetada päeva pealt Alventa kasutamise? Kaua kestab kõrvalmõjude mõju? Millal see üle läheb?
Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga päevaga läheb paremaks - vaja teha harjutusi.
Jalutuskäigud, kerge sportlik aktiivsus,
Õige uni. Minu Palve.
) Usurahvastel on õhtupalve - see oma olemuselt rituaal. Seda rituaali annab ka ise tekitada. Oma patsientidele soovitan seda selliselt: Õhtul rahustava rohu (Apteegi vabamüügist Melatoniin, üks tabl õhtul)võtmise järgselt teha rituaalset harjutust (Harjutus ka ise on rahustav, pingeist vabastav - minu Palve-Meditatsiooni esimene samm). 3-4 nädalaga kujunebki välja sobilik tingitud refleks e tingitus. Paljudel on see välja kujunenud endalegi märkamatult: lastele unelaulukene, lehekülg raamutust lugemist, mõned rituaalsed tegevused jne.
3) Inimese elu on nagu külakiige - tahame teda rohkem Une-Kati suunas lükata, siis vaja seda päeval Aktiiv-Kati suunal tegutsema panna. Seega Päevane aktiivsus, kehaline tegevus oluline. Jõukohane loomulikult. Päeval ka Lõõgastusehetked!
4) Paevarežiim ja elusihid korda. Õiged Elusisihid annavad enesekindla hoiaku, kaob kõhklus, ebakindlus.
5) Apteegi vabamüügist saab abilisi, Melatoniin on väga hea.
6) Iga tera Tervise Varasalve on hea - suur/väike printsiip siin ei kehti. Väike prügi silmas teeb palju paha, seega väike tervisenektari tilgakene võib teha ja teeb parasjagu head.
7) Esivanemad on tuhandete põlvede jooksul eluvõitluses hakkama saanud ja seetõttu ME OLEMEGI OLEMAS, oleme VÄLJAVALITUD.
Said nemad hakkama, saad ka sina!
Nüüd need põhjused-tegurid, mille tõttu AD alul võtma pidid - need enam halba ei tee, need nüüd Karastavad!
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet