Süda läigib 24.11.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Juba ligi pool aastat iga õhtu on süda paha, kõhus keerab ja ajab iiveldama. Hommikuti on kõik jälle korras, päev möödub rahulikult ja siis õhtul jälle täpselt sama olukord. 4 aastat tagasi diagnoositi paanikahäired, mis mingil hetkel ise üle läksid. Kas ma peaksin selle murega kuhugi pöörduma, midagi tegema või tuleb see lihtsalt ära kannatada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ärevushäirega annab seda seostada küll.
vt eelnevat, seal Pavlov-Enneti tingitus - selle abil näen lahendust.
Toidurežiim ning korralik mälumine - oluline.
Üldine kehaline aktiivsus - kiiduväärt (organism ju tervik).
Alko ja suits - ei.
Stress ja magu - nende omavaheline seos märkimisväärne, seega - stressi maandamise võtted (vt eelnevad).
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet