Halb enesetunne 17.07.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mure selline,et enesetunne halb,südame piirkonnas on valud.Vahel on pigistustunne,kuid nüüd on tunda ka aegajalt nagu kõrvetaks.Polnud 7 a arstil käinud.Läksin,rääkisin.Tehti koormustest ja vereanalüüsid.Kõik korras.Üsna tihti on selline tunne,et jala säärelihased hakkaksid krampi tõmbama,jõud kaob nii jalgadest kui üldiselt.Kui rinnus pigistustunne kaob,taastub ka jõud.Hooti on nagu õhupuudus ja hingeldamine.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kolmas 25-aastak terendab (vt passi) ja seega on vaja aktiivsemalt oma keha ja psüühika eest hoolitseda, treeninguga tugevdada - mõlemaid.
Praegused keskkonnatingimused (eelkõige sotsiaalsed) ja organismi sise-tasakaal (füüsiline-psühholoogiline) ei ole samas helistikus - pingeid rohkem kui suudate neid maandada. Seega suhteliselt nõrgem koht (südame veresoonkonna valdkond) annabki tunda.
Järelikult tuleb tegutseda
1) et pingeid vähem tekiks,
2) et oskaks pingeid paremini maandada ja ka maandaks neid,
3) tugevdada seda "suhteliselt nõrgamat" südame-veresoonkonna valdkonda.

Lihaskrambid viitavad mineraalide vaegusele, eriti kui higistamisega tegu on. Juua mineraalvett.
Tervislikud eluviisid.

Tervist hõbekandikul keegi ei too, arst seda tabletiga ei anna - ise peab aktiivne olema, tervise eest pingutama, isegi võitlema.
Head võitlusvaimu soovides,
Jüri O.-M. Ennet