Diabeet ja närvilisus 25.04.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, ma ei tea mida teha, ja kuhu põõrduda. MINU laps on diabeetik javahel muutub väga väga närvilseks. Muidugi on veresuhkur ka kõrge. Ta ei taha siis mõõta ja süstida. Riidleb kõigiga ja sõimab. Isegi oma ema. Oli vennaga kalal kõik oli normaalne. Siis hakkas pihta, kui õng läks sõlme. Ta ei söönud ka midagi närvitses ja sõimas. Koju tulles oli veresuhkur kõrge, millest ei tea.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suhkurtõvega seotud soovitused endokrinoloogi poolt on teile teada ja olete ju ise ka palju lugenud. Toitumine, kehaline aktiivsus, rohud - olgu tasakaalus. Psüühiline sfäär on ka oluline ja selle pingete maandamiseks Laps kasutabki "piksevardaks kõige lähedasemat - Ema.
Juuste kammimine - rahustab.
Pea-kaela ja õlgade harjutused - rahustab.
Iga neelamine (vesi, soe jook) - rahustab.
Käeline tegevus (voolimise savi, sooja veega kausis mingi eseme nö pesemine - mõjub nii soojus kui ka käeline tegevus koos - rahustab.

Peale Suhkurõve võib ju ka teisi probleeme olla - soovitan ka lastepsühhiaatri jutul käia.
Esimene dirigent ikkagi endokrinoloog ja tema soovitused.
Tehke ise minu Palveharjutust ja siis meelitage-suunake ka Laps seda tegema.
vt eelnevaid.

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet