olen pikka aega sügavas masenduses 10.09.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

olen pikka aega sügavas masenduses ja tunnen et tahaksin mõne spetsialistiga sellest rääkida.
kas oskate aidata, kuhu võiks pöörduda

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Psühhiaatrid on suuremates linnades - aga seal ka järjekorrad.
2) vt. varasemaid soovitusi (Depressioon, Stress) - neid saate juba alates tänasest tegema hakata.
3) Elu suured eesmärgid vaja endale selgeks teha:
a) Suur-Vanker e õige elukutse, töövaldkond - milles oled andekas. Iga inimene on mingis valdkonnas andekas - see vaja leida, koolitada ja siis selles vallas rõõmuga töötada.
b) Väike-Vanker e elukaaslane ja Lapsed (kui loodus mingit "tõkendust ette ei ole pannud".
Seega siis: töö-vanker ja lapse-vanker.
4) Raskuste ületamine karastab, annab hingejõudu juurde - võtta neid raskusi nagu Sportlik treening.
5) Tänapäeva ühiskonnas on kõigil parasjagu depressiooni. (Olen öelnud, et kui inimesel seda masendust meie praeguses ühiskonnas ei ole, siis on ta tõsiselt haige). Võtta asja, elu Mänguliselt.
6) Suured eesmärgid eeldavad suuremat tervist, suuremat töövõimet - seda meile keegi hõbekandikul ei too, see tuleb kätte võidelda - sportliku võistlemisega, Rõõmuga, Harjutamisega.
Elus - järelikult õnnelik. Nüüd tegutse!
Mona-Linda naeratust (see rahustab ennast ja ka kaaslasi) soovides,
Jüri O.-M- Ennet