Mida edasi teha? 11.08.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Mul on selline probleem ,et mul on koguaeg uimasus, imelikud valud lihastes, peavalud, unustan vahetvahel asju, paanikahood jne.
See algas peale seda kui käisin perearstil tervisetõendit võtmas ning selgus ,et vererõhk on mul keskmisest kõrgem ja kirjutati välja ravim METOZOK 23,75mg seda võtan ühe tableti ning vahetevahel võtan ka SUPER VALIDOLI 60mg ühe tableti kui tuleb kehasse kuskile mingi valu võimidagi.
Mul on võetud mitmeid kordi vereproovi ja kõik on korras olnud põhimõteliselt peale kurgumandlite kroonilise põletiku näitaja AOS tiiter on normist kõrgem (Antistreptolüsiin-O 506.1 IU/ml
Välja ma minna väga ei julge kuna mul on hirm kokkukukkumise ees
ning ma olen viimased kuuaega kodus voodis olnud.
Väljas käin siis kui mul midagi muud üle ei jää.
Ilma veepudelita ma välja minna eisaa kuna vesi rahustab mind ja kui tekib väljas paanika siis ma saan juua.
Mõtlen pidevalt surmast ja ültse sellele miks edasi elada.
Ärkan hommikul ja ootan juba kuna pöev õhtusse jõuab teen ainult need asjad ära mis oleksid mööda pääsmatud.
Ma ei tunne enam elust rõõmu.
Need asjad mis mulle ennem rõõmu pakusid ei paku enam mulle rõõmu.
Mul tuleb lähiajal sünnipäev aga ma eioota seda kuna pean inimestega kokku puutama siis, varem pole mul sellist asja olnud, olen alati oodanud oma sünnipöeva ja elust rõõmu tundnud.
Mul on hirm ,et mul on tervisega mingi häda vahepeal kardan ,et saan infardi et mul on kuskil kasvaja näiteks peas ja sellepärast mul uimasus.
Kuigi näitajad on veres korras olnud.
Siis ongi igasugused hirmud ja sellest on vist tulnud ka stress ja ma eitea enam kuidas sellega hakkama saada,
Mida ma edasi tegema peaksin?
Kas ma saaksin veel normaalselt elu nautida või jääbki see asi minusse?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mine psühhiaatri vastuvõtule - aitab sul liigsest stressist vabaneda, aitab ärevushäiret kõrvaldada ja enesetunnet parandada. Need sinu probleemid on kõrvaldatavad.
Tegutse:
a) kurgumandlid - kurista hommikul ja õhtul kurku soolaka veega - saad kurgu korda;
b) iga päeva jalutuskäik õues (pargis, mererannas (oleneb elukohast), kestvust ja kilomeetreid sujuvalt ja rõõmuga pikendades. Rõõmuga, enesetunde järgi;
c) minu Palve-Meditatsiooni esimene samm (vt varasemad);
d) iga tera tervise tugevdamise varasalve tuleb kasuks (korralik uni, õige toitumine jne ja Päevik, et enda tervise tugevnemist paremini juhtida (nagu sportlane).
Nii saad vererõhu korda, peavalud kaovad, saad ka ärevushäirest jagu (vt. varasemaid soovitusi - ärevushäire - ja tee sulle sobilikke harjutusi).
Ole rõõmus - lahendid on olemas ja kõik saab harjutades korda ja polegi psühhiaatri vastuvõtule vaja minna.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet