ADHD 27.10.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Ma kahtlustan, et mul on ADHD.
Ainuke hetk kus ma paigal suudan püsida on arvutis olles kui mängin või muud huvitavat teen. Näiteks absoluutselt ei talu bussiga sõitmist, muutun rahutuks ja pidevalt tulen peatuse või 2 varem maha sest pigem kõnnin. Samamoodi kõnnin trepist, telefoniga rääkides või praegu seda teksti väljamõeldes. (telefoni andmetel 300km kuuga)
Vihkan igasugust ootamist ja järjekordades seismist, räägin tüütult palju teatud inimestega kuid võõras seltskonnas olen pigev analüüsija rollis.
On tavaline, et kui võtan käsile projekti siis on varsti uus projekt ja ma ei lõpeta kumbagi. Pidevalt vahetan tegevusi ja elu on väga kirju!
Üksi kodus olles on väga raske lõõgastuda, kui ma just arvutis ei ole.

Ma sisimas tegelikult aiman juba mingi aasta et mul on see aga pole seda kunagi nii uurinud. tegin täna 4 online testi ja kõik andsid väga kõrged ADHD tulemused.

Tahtsingi kirjutada ja uurida millised võimalused mul ikkagi on?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga inimene on ainulaadne, isikupärane ja see tuleb enda Elu eesmärkide suunal positiivselt ära kasutada, enda kontrolli all seda kasutada.
Elu eesmärgid:
a) Suur-Vanker e Tööalane vanker (milles andekas või isegi geniaalne) vedada ja
b) Väike-Vanker e Lapsevanker ja
c) selle nimel kasuta3E-printsiipi: Ravi e Ennistamine, Profülaktika e Ennetamine, Treening e Edendamine;
d) psühhoregulatsioon - alusta minu Palve-Meditatsiooni esimesest sammust ja peagi on oluline osa tegemistest enda kontrolli all.
Kui sisemuses ikka kripeldab - psühhiaatri jutule, seal saab veidi (vajadusel) arstiroh´t lisaks.
NB Arstirohi on vaid osa tervise-käitumise mõjutamisel, vaid osa. Ja kui psühhiaater seda pakub, siis sellele osale on vaja ka kõik muu tervendav, karastav jms juurde lisada.
Lahendid on olemas, Tegutseda tuleb endal !
Jüri O.-M. Ennet