paanika raseduse lõpus 11.02.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Doktor!

Kõigepealt tahaksin tänada osutatud abi eest, olen saanud hakkama tänu Teile buliimia,anoreksia ja alkoholismiga. Elul on teine kvaliteet, õigemini on hoopis uus elu. Nüüd on aga taas mure:olen 8-t kuud rase, laps on väga oodatud ning rasedus on õnneks kulgenud kenasti. Probleemiks on hirm sünnituse ees. Meedikuna tean kõik-võimalikke ohte ja patoloogiaid, mis kõik võib juhtuda. Mõistusega saan aru, et paanikast pole midagi kasu, kuid pinge on niii suur, et segab magamist ning mõjub kindlasti halvasti ka lapsele. Rumal küsimus,aga - mida Teie arvates teha? Ette tänades, Ly.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lp. Ly, rase naine on kauniduse ning ilu kevad. Lapse ootus ning sünnitus on Ilmamaa ime. Olete Looja! Julgustust ning enesekindlust saate eelkõige oma tohtrilt. On olemas sünnitajaid ettevalmistavad rühmad, selle tõõst soovitan osa võtta (kuigi olete meedik). Kevadised jalutuskäigud rahustavad ning kosutavad Teid mõlemaid. Mõnede kõhkluste-kahtluste olemasolul pihtige need oma tohtrile, ka oma ootustest-lootustest rääkige talle. Mineviku varjud unustage, elu käib olevikus. Õhtuti lugege kauneid muinasjutte - neid läheb Teil peatselt vaja. Ka lapse ootus-kandmine ning sünnitamine on üks imekaunis muinasjutt, muinasjutt mis muutub tegelikkuseks. Rääkige sellest ilusast Ilmamaa imest veidi meilegi, Ly. Teid mõlemaid tevitades Jüri O.-M. Ennet