Stress, paanikahäire ja hingamisraskused 23.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!!!
Pöördun oma murega jälle Teie poole.
Mul on pool aastat paanikahäired olnud, viimasel ajal on palju pingeid pere elus ja stressi ka.
Nädal aega olen tundnud, et hingata on raske, haigutades jääb ka nagu õhust puudu, et ei saa lõpuni haigutada. Paar päevba tagasi oli nii hullusti, et olin stressis ja tulid jälle hood peale, selg, parem ülaselg oli täiesti tuim, sellepärast läksin veel rohkem paanikasse ja selline tunne, et ei suuda neid hooge enam ohjata, muudkui tuli ja tuli...ise olin akna peal ja hingasin värsket õhku, sest tundsin, et muidu pole õhku.
Helistasin oma murede leevendamiseks perearsti keskusesse, et kinnitust saada, et ikka muud pole...öeldi, et ikka need psühhomaatilised või mis need nüüd olidki, et ikka sellest tingitud, soovitati joogas käima hakata...ja rahusteid osta apteegist...Üritan hästi palju õues jaluada ja positiivne olla...üritan mitte stressi minna ja rahulik olla...Kuna 2 last ka, siis paratamatult eriti puhata ei saa, kui alles siis, kui lapsed õhtul magavad, aga siis ise ka juba väsinud...
Kas oleks vajalik endale rahusteid osta???
Tahaks kuidagi lihtsamalt sellest ebameeldivast ja elu häirivast asjast lahti saada!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Ümisemine rahustab. Idamaades OM silbi ütlemisega seonduv joogagi olemas.
2. Kuristamine (rahulik väljahingamine) rahustab. Kujutleda, et mure-vaev-hirmud väljuvad kuristamisega minu kehast (nagu läbi vesiluku). Seda saab mitu korda päevas teha.
3. Minu Palve-Meditatsioon vabastab liigseist pingeist, õpetab psühhoregulatsiooni ja selle kaudu saab jagu neist psühhosomaatilistest häiretest.
4. Jalutuskäigud ja piisav puhkus on alati kasuks.
5. Apteegi vabamüügist võib rahustavat teed ka küsida, aga iga soe jook rahustab ka suurepäraselt.
Paranemisteid mitu! Head harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet